Stan alarmowy w Małopolsce aktywność SP EmCom
Dodane przez SP9XWM dnia 2017-09-23 / 14:02
Koleżanki i Koledzy,

W związku ze złą sytuacją pogodową, intensywnymi opadami deszczu i ryzykiem wystąpienia lokalnych podtopień na południu Polski - Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej, w dn. 20.09 wprowadziła stan podwyższonej gotowości, który przeszedł w stan alarmowy w dn. 21.09.

Sieć na bieżąco przekazuje informacje o sytuacji na terenie województwa małopolskiego do WCZK Kraków od koordynatorów powiatowych.

W czwartek 21.09 w komunikatach radiowych zgłaszanych do stacji sztabowej SP0MASR odnotowano szereg lokalnych podtopień na południu kraju, jednakże bez większych skutków, strat i szkód. oraz ogólnie podniesione stany wód na wielu lokalnych rzekach. W ramach sieci aktywny jest także klub SP9RNS w Nowym Sączu, jak rówinież KASŁK współpracuje ścisle z sieciami Niepołomickiego klubu Krótkofalwoców SP9MOA oraz Tarnowską Amatorską Siecią Ratunkową.

W czwartek 21.09 w godzinach wieczornych stacja sztabowa SP0MASR sprawdzała raporty słyszalności na częstotliwosci 3,737 [MHz] prowadząc wywołania alarmowe, ponadto stacja prowadzi nasłuch lokalnie na 145,500 [MHz].

W sobotę 23.09 zmieniono status działania operacyjnego sieci z alarmowego na podwyższonej gotowości, w związku ze stopniowo zanikającymi opadami deszczu.

Pozdrawiam
Vy 73, Michał SP9XWM
EmCom Manager PZK