Komunikat ŚDM. Stan podwyższonej gotowości KASŁK OT-12 PZK.
Dodane przez SP9XWM dnia 2016-07-12 / 22:39
Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej OT-12 PZK ogłasza na czas ŚDM w dniach 25.07-31.07.2016 stan alarmowy podwyższonej gotowości w zakresie realizacji rezerwowej łączności radiowej. W tym czasie będzie czynna w Krakowie stacja sztabowa SP0MASR, w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa z trzech alternatywnych lokalizacji na terenie Krakowa położonych w sposób umożliwiający swobodną łączność z terenem Brzegów oraz całym województwem.

W razie potrzeb KASŁK będzie utrzymywać bezpośredni kontakt z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Główna rola działań - realizacja radiowego pomostu łączności z Brzegami w razie sytuacji paraliżu podstawowych systemów łączności oraz w przypadku zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego na miejscu.

KASŁK będzie też monitorować sytuację pogodową mogącą mieć wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów i Krakowa w razie wystąpienia określonych zagrożeń.Trwa finalizacja organizacji dyżurów zespołu KASŁK.

Jeżeli ktoś z krótkofalowców głównie z Krakowa i okolic jest zainteresowany współpracą w tym zakresie prośba o kontakt z Michałem Wilczyńskim SP9XWM - sp9xwm@gmail.com.

Info: Michał SP9XWM