Spotkanie WASR ze służbami zarządzania kryzysowego
Dodane przez SQ3TGV dnia 2016-03-08 / 15:41
W dniu 7 marca 2016 roku o godzinie 13:00 w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie poświęcone możliwości współpracy krótkofalowców skupionych w Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK z przedstawicielami Centrum Zarządzania Kryzysowego powiatu ostrowskiego.

Spotkaniu przewodniczył pan Jerzy Garczarek - Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obronności Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim. Nie zabrakło również przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji i włodarzy ościennych gmin.

Omówiono możliwość wspierania działań administracji publicznej przez krótkofalowców, podczas zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej. Działalność SP Em Com Wielkopolska przedstawił koordynator WASR - Błażej SQ3TGV. W spotkaniu uczestniczyli również koledzy z Wolsztyna: Piotr SQ3JPV i Wojtek SP3RBQ, który przedstawił współpracę WASR w swoim regionie. Krótkofalowców reprezentowali ponadto Dorota SQ3TGY i Sławek SQ3OOK.

Prezentacja zrobiła dobre wrażenie na jej uczestnikach. Umówiono następne spotkanie, które ma mieć na celu ustalenia zasad konkretnej współpracy.

Zdjęcia ze spotkania są dostępne na stronie WASR.

Info: Błażej SQ3TGV