Międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofal. YOTA 2014 w Finlandii
Dodane przez SP7TEV dnia 2014-07-17 / 22:39
W tej chwili w Virrat w Finlandii odbywa się przedsięwzięcie Młodzież w Eterze 2014 (Youngsters On The Air / YOTA 2014 - międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofalarski). Impreza potrwa do 22 lipca. W obozie uczestniczą młodzieżowe ekipy z następujących 15 krajów: Belgii, Finlandii, Holandii, Litwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoch, Hiszpanii, Słowacji, Czech, Bułgarii, Polski, Rumunii i Chorwacji.

Będziemy brać udział w wielu działaniach związanych z krótkofalarstwem, takich jak ARDF, praca w zawodach, przeprowadzanie QSO oraz lutowanie zestawów elektronicznych.
Oprócz części krótkofalarskiej, będziemy pracować nad osiągnięciem nowych kompetencji, a są to na przykład: zwiększenie umiejętności językowych i organizacja dyskusji na temat świadomości kulturowej - wszystko dlatego, że głównym fundatorem tej wymiany młodzieży jest program Erasmus+ Komisji Europejskiej. Aby mieć wyobrażenie o działaniach w ramach imprezy, proszę spojrzeć na jej program (http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_remository&Itemid=173&func=startdown&id=533).

Czytajcie o nas na stronie YOTA (http://www.ham-yota.com/), gdzie będziemy publikować cotygodniowe aktualizacje, no i przeprowadźcie QSO z nami - jako OH2YOTA.


Adres informacji źródłowej: http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1315:youngsters-on-the-air-2014-finland&catid=73:youth-general&Itemid=219
Autor informacji: Lisa Leenders, PA2LS - Koordynator 1. Regionu IARU ds. Młodzieży
Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Ofcer Łącznikowy IARU - PZK