Lista wysyłkowa - komunikaty sekretariatu ZG PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2013-01-31 / 15:33
Witajcie
W okresie ostatnich 4 lat środowe komunikaty sekretariatu ZG PZK były wysyłane do odbiorców za pomocą klasycznego sposobu wysyłania "personalnego" listu elektronicznego (email) na adresy odbiorców z lokalnej książki adresowej komputera. Do 2010 roku komunikaty wysyłał ówczesny prezes Piotr SP2JMR, od 2010 roku do chwili obecnej administrator portalu PZK.
Wadą tego rozwiązania są: ujawnianie w treści każdego maile'a wszystkich adresów odbiorców, co również implikuje na słabszych komputerach znaczne spowolnienie odczytu listu, logistyczne trudności zdefiniowania precyzyjnie listy adresowej odbiorców i trudności z przenoszeniem zawartości folderu adresowego programu pocztowego na inne komputery.

Od dnia 30.01.2013 r. (KS-5) komunikaty są wysyłane za pośrednictwem predefiniowanej listy dystrybucyjnej założonej na serwerze poczty elektronicznej PZK.
Lista dystrybucyjna ma tą zaletę, że jest niezależna od czynników typu awarii lokalnej sprzętu lub oprogramowania i może być w przypadku nieobecności administratora sterowana przez dowolną upoważnioną osobę odpowiedzialną za wysyłkę komunikatów.

Jeżeli jakieś osoby mają życzenie otrzymywania środowego komunikatu sekretariatu ZG PZK pocztą elektroniczną, to proszę o podanie adresu poczty elektronicznej email na adres administrtora portalu PZK: admin(o)pzk.org.pl. Na ten sam adres administratora należy również zgłaszać wszelkie poprawki adresów email i reklamacje.

Komunikaty są standardowo wysyłane w postaci dwóch załączanych do poczty plików: pdf (Adobe) i doc (Word). Pdf jest nieedytowalny, plik doc edytowalny. Komunikaty można (i należy) wykorzystywać dla informowania członków OT PZK za pośrednictwem lokalnych oddziałowych stron www.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK