Młodzież w eterze 2012 - międzyn. obóz belgijsko-holenderski (2)
Dodane przez SP7TEV dnia 2012-09-04 / 00:12
Młodzież w eterze 2012 - międzynarodowy obóz belgijsko - holenderski (część 2)

Międzynarodowy obóz pn. "Młodzież w eterze", który odbył się w Eeklo w Belgii w dniach od 19 do 26 sierpnia - był wielkim sukcesem. Zespoły z 9 różnych krajów europejskich uczestniczyły w ciągu tygodnia w różnych zajęciach, takich jak ARDF, udział w zawodach, prezentacje nt. młodzieży i krótkofalarstwa, zwiedzanie Politechniki Eindhoven PI4TUE, warsztaty arduino, zwiedzanie Fort Lier OT5A oraz wiele innych. W piątkowy wieczór młodzi uczestnicy przedstawili ogólną prezentację nt. całości przedsięwzięcia. Ci młodzi ludzie, spośród których większość to krótkofalowcy, zaprzyjaźnili się między sobą i planują nowe spotkania oraz umówione łączności (skedy) na KF.

Podpisy pod zdjęciami: stanowisko operatorskie radiostacji na miejscu stacjonowania - aktywność pod znakiem ON4YOTA, warsztaty arduino, wieczór międzykulturowy - przedstawiciele wszystkich państw przywieźli typowe potrawy i napoje z własnych krajów, gry współpracy zespołowej, ARDF na 80m w Fort Lier OT5A.

Adres informacji źródłowej:
http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1035:youngsters-on-the-air-belgium-the-netherlands&catid=73:youth-general&Itemid=219

Autor informacji: Lisa Leenders, PA2LS - Koordynator 1. Regionu IARU ds. Młodzieży

Tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU - PZK