Spotkanie administratorów PZK
Dodane przez SP5ELA dnia 2012-06-23 / 20:13
Spotkanie administratorów PZK*

W czasie IV spotkania członków OT20 PZK w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w dniu 10.06.2012 r. odbyło się spotkanie administratorów PZK.

W spotkaniu udział wzięli: Zygmunt SP5ELA (administrator portalu PZK), Marek SP8WQX, Marek SQ8MXS.
Czas spotkania był ograniczony, spotkanie OT20 było spotkaniem integracyjnym, Koledzy Marki przybyli ze swoimi rodzinami.

news: Wola_O_s.jpg
Wspólne zdjęcie uczestników spotkania.

W czasie spotkania dokonano krótkiej analizy sytuacji dotyczącej możliwości rozwoju portali PZK.
Koledzy SP8WQX i SQ8MXS złożyli deklaracje współpracy. Ustalono, że należy dokonać ustaleń z prezydium ZG PZK w celu formalizacji działań administratorów.

ela-wqx

Administratorzy PZK: od lewej Zygi SP5ELA, Marek SP8WQX.

Krótko przeanalizowano również sprawę konstrukcji systemu do przyjmowania logów za zawody SP-DX Contest. System odbioru logów poprzez pocztę elektroniczną nie jest obecnie zautomatyzowany. W procesie odbioru logów uczestniczą ludzie. System ten opracowany w latach 1997-1999 przez SP DX Club obecnie nie spełnia kryteriów "nowoczesności".

Przy okazji przypominam, że na podstawie ustaleń zawartych pomiędzy PZK i SP-DX Clubem zawody SP-DX Contest w pełnym zakresie obsługuje SP-DX Club.

* Koledzy SP8WQX i SQ8MXS są jedynymi znanymi mi obecnie "społecznymi" administratorami serwerów bądź portali, którzy zgłosili do PZK akces współpracy. Pod pojęciem "administrator PZK" w tym przypadku redakcyjnym należy rozumieć takie właśnie osoby.

Administrator portalu PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA