Ćwiczenia SP EmCom 2012
Dodane przez SP6RW dnia 2012-04-19 / 12:21
Serdecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców do udziału w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej SP EmCom 2012, które odbędą się w dniu 2 czerwca 2012 r. w godzinach 17-19 czasu lokalnego. Ćwiczenia będą opierać się na przekazywaniu komunikatów zgodnie z procedurami IARU, równolegle odbywających się lokalnych ćwiczeniach amatorskich sieci ratunkowych oraz utrzymywaniu stałej łączności pomiędzy stacjami sztabowymi tych sieci. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem ćwiczeń pod adresem http://emcom.pzk.org.pl.

Stacje chętne do pełnienia roli stacji koordynującej KF - północnej oraz południowej - proszone są o przesyłanie zgłoszeń. Proszę pamiętać, iż stacja koordynująca powinna być wyposażona w dobry system antenowy oraz, na wszelki wypadek, w rezerwowe źródło zasilania.

Z uwagi na konieczność ustalenia harmonogramu łączności pomiędzy amatorskimi sieciami ratunkowymi biorącymi udział w SP EmCom 2012, przedstawiciele tych sieci proszeni są o przesyłanie zgłoszeń udziału w nieprzekraczalnym terminie do 15.05.2012 r. Informacje o zgłoszonych sieciach będą na bieżąco publikowane na stronie http://emcom.pzk.org.pl

Zgłoszenia należy przesyłać na adres sq6iyr@pzk.org.pl.

Rafał Wolanowski SQ6IYR
Koordynator Łączności Kryzysowej PZK