PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3586 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat internetowy Prezydium ZG PZK z dnia 06.08.2008 r.
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Witam wszystkich słuchaczy Komunikatu !.

W związku z nieobecnością Prezesa ZG PZK – Piotra SP2JMR, który prowadzi szkolenie młodzieży w Poroninie  i ma utrudniony dostęp do inernetu, autorem dzisiejszego Komunikatu jest Sekretarz ZG PZK – Tadeusz SP9HQJ.


A oto informacje :

 

1. Obóz szkoleniowy w sportach obronnych w Poroninie.

Od 3 do 23 sierpnia br. w pensjonacie „U Chowańców” w Poroninie, ul. Tatrzańska 55 b, koło Zakopanego trwa obóz szkoleniowy w sportach obronnych, gdzie jednym z instruktorów jest Prezes PZK Piotr Skrzypczak – SP2JMR. Program szkolenia przygotowuje młodych uczestników obozu do zdania egzaminu  na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D – egzamin przewidziano na 22 sierpnia br. o godz. 9.00 w Poroninie. Tu ważna informacja : wszyscy chętni, którzy w tym dniu chcieliby wziąć udział w egzaminie na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D w radiowej służbie radioamatorskiej, po uiszczeniu stosownej opłaty na konto UKE ( informacje o wysokości opłaty znajdują się na stronie internetowej UKE ), mogą kontaktować się z Prezesem PZK –  SP2JMR, aby przystąpić do egzaminu. Namiary na Prezesa PZK : sp2jmr@pzk.or.pl oraz nr telefonu : 0602248182. Młody narybek polskiego krótkofalarstwa, poza typowymi zajęciami ( w tym nauka telegrafii ) zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu radioorientacji sportowej, biegu na orientację. Dla uatrakcyjnienia pobytu w tym malowniczym kurorcie, nie zapomniano o zajęciach kulturalno – rekreacyjnych, jak też o wycieczkach do najbliższych okolic tj. na Kasprowy Wierch, na Gubałówkę, do Zakopanego, do Morskiego Oka, do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, jak też do okolicznych basenów. Dla przypomnienia – to kolejny już obóz młodzieżowy, realizowany w porozumieniu zawartym pomiędzy PZK a MON i dofinansowany z funduszy MON.

Info : SP2JMR

 

2. Okolicznościowa radiostacja -  3Z9CESJ z Chorzowa.

W związku z IX Zlotem Skautów Środkowoeuropejskich „Silesia 2008” odbywającym się w Chorzowie, w którym bierze udział ponad 2000 skautów europejskich oraz z różnych zakątków świata, w okresie od 1 do 10 sierpnia br. pod znakiem okolicznościowym 3Z9CESJ pracują krótkofalowcy z harcerskiego,  świętochłowickiego Klubu SP9ZHR. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiązania łączności z tą stacją, ponieważ operatorami stacji są przedstawiciele różnych rejonów świata. Nad całością czuwa niezawodny Druh Marian – SP9EMI wraz z Czesławem – SP9DSD.

Info : SP9HQJ

 

3. Kolizja spotkań okolicznościowych – Holice, Zjazd SP OTC  i spotkanie w

    Gliczarowie Górnym.

Okres wakacyjny to spiętrzenie różnego typu spotkań okolicznościowych i w związku z tym, nie po raz pierwszy, dochodzi do kolizji tego typu spotkań. Z jednej strony świadczy to o zaktywizowaniu działalności lokalnych społeczności krótkofalarskich, z drugiej zaś należałoby pomyśleć o skoordynowaniu tego typu przedsięwzięć, aby w przyszłości nie dochodziło do kolizji. Tak się składa, że  na ostatni weekend sierpnia br. zaplanowano jednocześnie aż trzy ważne przedsięwzięcia tj. międzynarodowe spotkanie w Holicach w Czechach ( prestiżowe dla PZK ),  Zjazd SP OTC w Pradolinie pod Bydgoszczą oraz spotkanie w Gliczarowie Górnym, organizowane przez Małopolskie Stowarzyszenie krótkofalowców. W spotkaniu w Holicach ze strony Prezydium weźmie udział Bogdan – SP3IQ wraz z Tadeuszem – SP9HQJ – uruchomią tam polskie stoisko. W spotkaniu SP OTC weźmie udział Prezes PZK – Piotr SP2JMR, natomiast nie uzgodniono jeszcze kto będzie reprezentował PZK na spotkaniu w Gliczarowie, ale na pewno będzie tak przedstawiciel ZG PZK. Aby uniknąć tego typu problemów, a jednocześnie dać szansę udziału jak największej liczby osób w tego typu przedsięwzięciach proponuję, aby informacje o planowanych przedsięwzięciach w skali co najmniej regionalnej podawać do Prezydium ZG PZK ze znacznym wyprzedzeniem. Informacje i program spotkania SP OTC znajduje się na stronie http://www.pzk.bydgoszcz.pl/spotc/aktualnosci.ftml

natomiast informacje i program spotkania w Gliczarowie Górnym zamieszczono w ostatnim Komunikacie Prezydium ZG PZK i znajduje się on na stronie internetowej PZK. Przy okazji zapraszamy do zaglądania na stronę PZK, na której umieszczane są najbardziej aktualne informacje.

Info : SP9HQJ

 

4. Raportowanie Komisji PZK.

W związku z dwutygodniowym urlopem Leska – SP6CIK, podjąłem się zbierania informacji ( i udzielania daleko idącej pomocy ) o stanie prac poszczególnych Komisji PZK, uchwalonych na ostatnim Zjeździe PZK, a następnie formalnie utworzonych w drodze uchwały Prezydium ZG PZK z 5 czerwca 2008 r. Proszę zatem o sukcesywne przesyłanie raportów o postępie prac poszczególnych Komisji. Dotychczas najbardziej aktywna jest Komisja ds. Strategii, kierowana przez Leszka SP6CIK ( pod nieobecność Leszką pracami Komisji kieruje Romek – SP9MRN ). Proszę zatem - zwłaszcza Komisję ds. Przeglądu Działalności Operacyjnej oraz Komisję ds. Analiz i Statystyki o wzmożenie swej aktywności i przesłanie raportu do Prezydium ZG PZK.  Wyniki prac ostatnich Komisji są niezwykle istotne dla Komisji ds. Strategii PZK. W razie trudności – służę pomocą.

Info : SP9HQJ

 

4. News z RBI.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego przekazuje poniższą wiadomość : Od  poniedziałku 3.08.2008 r. na stronie internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org jest możliwość wysłuchania nowego okolicznościowego programu na temat łączności radiowej w pierwszej fazie Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku. Druga faza Powstania Warszawskiego obejmująca okres wrzesień i październik 1944 r. zostanie przedstawiona w  programie wrześniowym. Ten ostatni program RBI, poświęcony łączności radiowej na KF i UKF podczas Powstania Warszawskiego,  nadano pierwszy raz / premiera na falach krótkich / w  dniu 03 .08.2008 r. o godzinie 08.00, 10.30 i 22.30 L w okolicy QRG 3700 kHz +/-QRM.

Powtórka programu na falach krótkich w niedziele: 10, 17, 24 i 31.08.2008 r. zgodnie ze stałym harmonogramem:

o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM,

o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz +/- QRM

oraz o godzinie 22.30 L  w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/.

Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, również,  serwis informacyjny RBI zawierający bieżące informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org

W związku z zapytaniami i wątpliwościami, Redakcja RBI informuje wszystkich słuchaczy programu, że w okresie letnio - wakacyjnym w lipcu, sierpniu i wrześniu br. program i jego redakcja nie ma przerwy wakacyjnej i pracuje cały czas. Program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej. Pierwszy program okolicznościowy RBI  będzie w Internecie nadawany do 31.08.2008 r.

Część druga programu okolicznościowego we wrześniu b.r.

Info : Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego : Jerzy Kucharski SP5BLD i

          Janusz  Przybylski SP1LOP 

 

5. Krótkofalowcy Bis.

     Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis, nadaje regularnie zawsze o 22.00 reportaże na żywo z większym transferem. Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci mocno skompresowanej, na portalu www.videoexpres.pl w Archiwum - ATV.

UWAGA !!!

     W dniu 3.08.2008 roku w okolicach Zwardonia w górach, na styku trzech granic państwowych: Polski, Czech i Słowacji, spotkali się nadawcy tych krajów w ramach IV już międzynarodowej ekspedycji mikrofalowej zorganizowanej przez Sudecki Klub SP6KBL, celem przeprowadzenia łączności w pasmach  24, 47 i 76 GHz.  Doszło tam do pierwszych udanych połączeń z wszystkimi uczestnikami ekspedycji, w trudnych warunkach terenowych.   Redakcja programu KRÓTKOFALOWCY BIS zarejestrowała to międzynarodowe historyczne - wydarzenie mikrofalowe. Fragmenty najciekawsze tego telewizyjnego reportażu zostaną nadane w najbliższych dniach na stronie www.videoexpres.pl jak zwykle o godzinie 22.00.

       Premierowe odtworzenie całego dokumentalnego, prawie godzinnego reportażu TV nastąpi na X Zjeździe Technicznym UKF w Zieleńcu k/Dusznik Zdroju, który będzie obradował w dniach od 14 do 17 bm.  Dodatkowe szczegóły jak zwykle na stronie głównej www.videoexpres.pl

Info : Henryk Pacha ATV  SP6ARR - www.videoexpres.pl

 

Prosimy o nadsyłanie informacji o przedsięwzięciach organizowanych w okresie wakacyjnym przez kluby i oddziały. Zapraszam do lektury sierpniowego wydania „Świata Radio” i wakacyjnego wydania „MK QTC”.

Wszystkim nadawcom, nasłuchowcom i członkom ich rodzin życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego, dużo słońca oraz „naładowania akumulatorów” na cały rok.

 

                                                                             

                                                                        Vy 73 - Sekretarz PZK – Tadeusz SP9HQJ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,900,674 Unikalnych wizyt