PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3495 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

SP5FM s.k.
Opcje newsa
silent key
Wojciech Nietyksza SP5FM s.k.   SP5FM SK

6 listopada 2020 roku, w wieku 87 lat zmarł Wojciech Nietyksza SP5FM. Członek Honorowy Polskiego Związku Krótkofalowców.
Zmarły był konstruktorem i producentem radiotelefonów "Klimek" i "Wawa" - radiotelefonów, które przez wiele lat służyły ratownikom GOPR oraz polskim himalaistom. Śp. Wojciech był jedynym, jak dotychczas, członkiem Komitetu Wykonawczego 1 Regionu IARU z Polski. Wielce zasłużył się dla polskiego ruchu krótkofalarskiego i przez wiele lat godnie reprezentował nasz kraj w I Regionie IARU. Za całokształt osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej został uhonorowany przez IARU nagrodą im. Michaela J. Owena VK3KI za wybitną działalność na rzecz rozwoju krótkofalarstwa, którą otrzymał w czasie posiedzenia Zarządu Głównego PZK w Warszawie w dniu 17 maja 2014 roku. Aktu dekoracji dokonał wówczas przewodniczący Rady Administracyjnej IARU w Newigton (USA) Ole Garpestad LA2RR i przewodniczący I Regionu IARU w Genewie Hans Blondeel Timmerman PB2T. Na zdjęciu Śp. Wojciech po otrzymaniu odznaczenia.
Nie sposób przecenić wkładu pracy Śp. Wojciecha SP5FM w rozwój i umacnianie pozycji IARU oraz PZK w środowisku zajmującym się radiokomunikacją amatorską na świecie.

Jako członek Prezydium ZG PZK uczestniczyłem w tej miłej uroczystości i byłem jednocześnie protokolantem posiedzenia ZG PZK (sp2jmr). Cześć Jego pamięci!

Poniżej wyciąg ze sporządzonego wówczas przez mnie Protokołu z Posiedzenia Zarządu Głównego PZK odbytego w dniu 17.05.2014 r. w Warszawie:

"Wystąpienie przedstawicieli IARU i uroczyste odznaczenie Wojciecha Nietykszy SP5FM.
Ole LA2RR, jako wiceprzewodniczący Rady Administracyjnej IARU przedstawił sylwetkę Wojciecha Nietykszy SP5FM jako człowieka wielce zasłużonego dla światowego rozwoju amatorskiej służby radiokomunikacyjnej. W uroczystym wystąpieniu Ole LA2RR zwrócił uwagę na fakt, iż wieloletnie dokonania Wojciecha Nietykszy SP5FM na rzecz I Regionu IARU, ITU i aktywny udział w licznych spotkaniach międzynarodowych zaowocowały znacznym wzrostem znaczenia amatorskiej służby radiokomunikacyjnej, a jednym z osiągnięć jest chociażby możliwość pracy w rozszerzonym paśmie 7 MHz. W uznaniu zasług, Wojciech Nietyksza SP5FM został uhonorowany najwyższym wyróżnieniem, przyznawanym przez Radę Administracyjną IARU dla osób zasłużonych na arenie międzynarodowej - Odznaczeniem im. Michaela Owena, VK3KI. Uroczystego wręczenia odznaczenia w postaci grawertonu dokonał Ole LA2RR w towarzystwie Hansa PB2T. Prezes PZK Jerzy Jakubowski SP7CBG, w imieniu PZK wręczył Wojciechowi SP5FM kolejny, okolicznościowy grawerton ufundowany przez PZK. Wojciech Nietyksza SP5FM podziękował za wyróżnienie stwierdzając, że jest tym bardzo wzruszony i nie spodziewał się aż tak wysokiego odznaczenia.

Reportaż filmowy z uroczystości odznaczenia przez IARU Wojciecha Nietykszy SP5FM, w tym wyróżnienie Wojciecha Nietykszy SP5FM znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=9hOO5x1tt4g

Poniżej tekst Pawła SP7TEV, polskiego oficera łącznikowego ds. kontaktów PZK-IARU, przekazany do przedstawicieli organizacji międzynarodowych:

"Dear Friends,
please submit such a sad message below to the mailing list of the IARU Region 1 Member Societies, thank you very much in advance. Lost in thought.

Paweł SP7TEV

It is with great sadness to inform that Our Friend Wojciech Nietyksza SP5FM passed away on 6th November 2020, at the age of 87.
Wojciech SP5FM will be forever an indisputable icon of exceptional dedication to the development of amateur radio in Poland and all over the world, at IARU and WARC levels.
We will always remember Wojciech as a symbol of boundless friendship and outright cooperation for the entire amateur radio community.
Let us convey our deepest condolences and sympathy to the whole Family of Wojciech, we will never forget Him...

May He rest in peace.

Thoughtful 73, Paweł Zakrzewski SP7TEV, IARU Liaison Officer of the Polish Amateur Radio Union (PZK)"

Info: Tadeusz SP9HQJ

*Uroczystosci pogrzebowe odbędą sie 20 listopada o godz. 14.30 na cmenntarzu Stare Powązki w Warszawie rząd 12 kwatera 7 grób 1

SP5FM SK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

51,670,058 Unikalnych wizyt