PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3463 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

XXVI Spotkanie integracyjne OT PZK w Warszawie
Opcje newsa
OT PZK wiadomościRelacja z XXVI spotkania integracyjnego oddziałów warszawskich PZK  ognisko sp5

11 marca 2017 roku oddziały OT-25, OT-37, OT-73 spotkały się na XXVI spotkaniu integracyjnym Warszawskich Oddziałów Terenowych PZK. Tak jak bywało w latach ubiegłych w spotkaniu tym uczestniczyli poza członkami PZK krótkofalowcy niezrzeszeni, nasze rodziny i sympatycy krótkofalarstwa.

W tym roku spotkanie odbyło się w innym miejscu niż wszystkie dotychczasowe spotkania. Tradycyjny Lasek na Warszawskim Bemowie został zamieniony na Ośrodek Ligi Obrony Kraju położony na malowniczym brzegu przepięknej rzeki Wisły. Możliwość zorganizowania spotkania w tym miejscu zawdzięczamy Włodzimierzowi Karczewskiemu SQ5WWK, który załatwił wszelkie formalności związane z tym przedsięwzięciem.

Spotkanie zainaugurowali prezesi Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK i Praskiego Oddziału PZK, których to oddziały zorganizowały to spotkanie. W krótkim wystąpieniu nakreślone zostały frazy wspólnej obecności 3 oddziałów terenowych w Stolicy Polski oraz forma działalności która pozytywnie normuje zakres działalności pożytku publicznego określonego w statucie PZK, mimo iż każdy z oddziałów obrał nieco inny kierunek swojej działalności. Jest to przykład na to, że trzy OT PZK działając na jednym terenie jakim jest środowisko Warszawy i przyległych okolic mogą działać w nieco odmiennych warunkach, dążąc do wspólnego celu jakim jest rozwój krótkofalarstwa.

Odbyły się spotkania w grupach, gdzie można było spotkać się z osobami, które znamy tylko z łączności radiowych, nawiązać nowe znajomości oraz przedstawić problemy krótkofalarskie, które najłatwiej rozwiązać w grupie osób zainteresowanych naszym przepięknym hobby.

Miło nam było gościć operatora stacji SP0PZK Jurka SP3SLU, z którym można było wymienić refleksje na temat przekazu komunikatów PZK na falach eteru w każdą środę oraz na temat łączności pokomunikatowych.
Spotkanie było uświetnione tradycyjnym pieczeniem kiełbasek i wojskową grochówką, która w tym roku była wyjątkowo wyśmienita w wykonaniu Restauracji Neptun.

W XXVI spotkaniu uczestniczyło ok.150 osób, w tym 50 członków OT25, 24 członków OT37  i  10 członków OT73, które rotacyjnie przybywały na nasze spotkanie.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie, uwagi i refleksje dotyczące działalności WOT PZK i zapraszam na spotkanie w 2018 r.

Jurek SP5SSB

ognisko sp5
Foto: Basia SP5BS

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

66,525,027 Unikalnych wizyt