PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3286 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 1
RSS

RSØISS nadaje na SSTV
Opcje newsa
ISSDmitry Pashkov UB4UAD poinformował, że w ostatnich dniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej prowadzony jest eksperyment związany z nadawaniem sygnału SSTV.

Sygnał SSTV jest nadawany na częstotliwości 145.800MHz FM, głównie w okresach, kiedy ISS znajduje się nad Moskwą. UB4UAD poinformował, że 31 października stacja RS0ISS wyemituje obrazki związane z życiem i pracą Yurija Gagarina.

Sygnały nadawane przez ISS można odbierać, używając prostego połączenia pozwalającego na przekazanie sygnału audio z odbiornika do karty dźwiękowej komputera oraz wykorzystując jeden z darmowych programów do pracy SSTV (np. MMSSTV dla Windows lub SSTV app dla urządzeń Apple iOS). Szczegóły można znaleźć na stronie AMSAT-UK (http://amsat-uk.org/2011/08/01/1490/ ).

Przy braku możliwości takie połączenia wystarczające do odbioru sygnału SSTV może być zbliżenie mikrofonu (połączonego z kartą dźwiękową komputera) do głośnika odbiornika. Sygnały SSTV nadawane z ISS zwykle są transmitowane w standardzie Martin 1.

Na stronie Fan Clubu ISS (ISS Fan Club - http://www.issfanclub.com/ ) można znaleźć informacje o tym, kiedy ISS znajduje się w zasięgu. Ponadto więcej informacji o eksperymencie SSTV zawiera strona ENERGIA (INTERNATIONAL SPACE STATION EXPERIMENTS AND RESEARCHES - http://www.energia.ru/eng/iss/researches/education-26.html ), gdzie eksperyment ten jest oznaczony symbolem MAI-75. Warto także odwiedzić blog UB4UAD (http://tinyurl.com/ISS-SSTV-2013-09-28 ), aby uzyskać więcej informacji.

Źródło: ARRL News

Informacja: Tomek SP5UAF
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

62,541,016 Unikalnych wizyt