PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3571 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

KS-28. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 11.07.2012r.
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat wakacyjny sekretariatu ZG PZK z dnia 11.07.2012.

Witamy naszych odbiorców w to lipcowe gorące popołudnie. Poniżej przypomnienie o jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych.

Mistrzostwa Świata IARU HF 14-15 lipca 2012.

Zapraszamy do udziału w tym najbardziej prestiżowym wydarzeniu sportowym świata fal krótkich. W tych zwodach startują w ramach krajowych zespołów najlepsi krótkofalowcy posiadający największe doświadczenie w pracy sportowej. Nasza reprezentacja czyli zespół SN0HQ używa optymalnych urządzeń w tym anten, a także zaawansowanych technik informatycznych umożliwiających osiągniecie maksymalnych możliwych wyników.

news: sn0hq_baner_2012.jpg

Jest to stan pełnej mobilizacji. Wynik osiągany w punktacji zespołów krajowych jest jednak uwarunkowany zarówno położeniem geograficznym jak i propagacją. Tak jest, ale nie tylko. "HF Championship IARU" to specyficzne zawody. Są one jedynymi, w których do ogólnej punktacji zalicza się łączności ze stacjami z  reprezentowanego kraju. Tak więc przy małej aktywności ze strony krótkofalowców SP wysiłek zespołu SN0HQ nie na wiele się zda. System punktacji jest tak pomyślany, aby uaktywnić jak największą ilość stacji w poszczególnych krajach.

Stąd apel do wszystkich, którzy mogą być w ten lipcowy weekend przy radiostacji o jak największą aktywność, a w szczególności o nawiązywanie łączności ze stacją SN0HQ. To najlepszy test naszej krótkofalarskiej tożsamości, a także patriotyzmu.
Pokażmy światu na co nas stać. Niech te zawody będą rekordowymi pod względem ilości uczestniczących w nich polskich stacji!

Do usłyszenia na pasmach.

Prezydium ZG PZK

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK


news: SN0HQ-2012_a.jpg


Zawody IARU HF to zawody wyjątkowe. Od innych contestowych wydarzeń wyróżnia je klasyfikacja stacji HQ, które w zawodach reprezentują swoje  krajowe organizacje zrzeszone w IARU.  Od wielu lat w zawodach startuje stacja SN0HQ, reprezentująca Polski Związek Krótkofalowców.
Organizacja pracy stacji SN0HQ jest możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu operatorów i właścicieli stacji, z których odbywa się praca. SN0HQ co roku uruchamia stacje pracujące na poszczególnych pasmach i emisjach. W pracy bierze udział kilkudziesięciu operatorów, którzy na czas zawodów rozjeżdżają się po Polsce do wyznaczonych stacji. Siły i środki przeznaczone w organizację tej pracy są naprawdę duże.

Starty stacji SN0HQ w zawodach IARU HF sprawiły, że wielu operatorów -pasjonatów zawodów co roku spotyka się, aby przeanalizować pracę stacji HQ. Jest to także wspaniałe forum wymiany doświadczeń, uwag technicznych i operatorskich. W pracy Zespołu SN0HQ bierze udział, obok naszych doświadczonych contestmanów, wielu młodych operatorów. Zdobywanie doświadczeń w tak znakomitym gronie nie jest bez znaczenia. Kiedyś to znaki tych młodszych krótkofalowców będą pojawiać się czołówkach wyników zawodów, a aby tak było muszą zdobywać wiedzę, umiejętności i korzystać z doświadczeń tych, którzy w dziedzinie zawodów mają niebagatelne osiągnięcia.

Zapraszamy do udziału w zawodach IARU HF w drugi pełny weekend lipca. Znak SN0HQ będzie obecny na wszystkich pasmach, na CW i SSB. Każda nawiązana łączność będzie dla SN0HQ niezwykle cenna. Znaczenie ma każdy zdobyty punkt. Zapraszamy więc do nawiązywania łączności z SN0HQ i do wspólnej contestowej zabawy.

W 2012 roku niespodziewanie z grona operatorów SN0HQ odeszło do krainy wiecznych DXów dwóch krótkofalowców: Adam SP5JTF i Roman SP6RZ. Adam SP5JTF był wspaniałym operatorem, potrafiącym usłyszeć i wyłowić z szumów pasma to, czego nie byli w stanie usłyszeć inni. Potrafił wspaniale wykorzystać możliwości radia, anteny i propagacji.

Roman SP6RZ wybudował i utrzymywał wspaniałą stację w swoim QTH w Zgorzelcu. Ta stacja zawsze była otwarta dla innych, a w ostatnich latach w wielu międzynarodowych zawodach to właśnie na jego stacji zdobywali bezcenne doświadczenia młodsi krótkofalowcy. W gronie operatorów SN0HQ Roman był oficjalnie nazywany Managerem ds. Młodzieży.

Zespół SN0HQ dedykuje tegoroczny start w zawodach IARU  HF Adamowi SP5JTF i Romanowi SP6RZ.

Strona Zespołu SN0HQ: http://sn0hq.org.pl

Na tej stronie w czasie zawodów 14.07 -15.07.2012 (12:00 UTC -12:00 UTC) będzie opublikowana interaktywna mapka z lokalizacjami stacji SN0HQ.

NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI!

Zespół SN0HQ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,804,884 Unikalnych wizyt