PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3581 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

KS-47. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 23.11.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.gif

Komunikat sekretariatu ZG PZK z 23 listopada 2011.


Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Poniżej aktualności.

1. Gratulacje dla Ministrów w Rządzie RP. Informuję, że w związku  inauguracją nowego składu Rady Ministrów RP w dniu 21 listopada zostały z sekretariatu ZG PZK wystosowane listy gratulacyjne do następujących ministrów w Rządzie RP, a mianowicie do Pani Krystyny Szumilas Ministra Edukacji Narodowej, Pana Michała Boni Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz do Pana Marcina Korolec Ministra Środowiska.

2. Spotkanie w UKE. W dniu 9 grudnia w Delegaturze UKE we Wrocławiu odbędzie się spotkanie w sprawie zasad koordynacji stacji bezobsługowych. Gospodarzem spotkania jest dr inż. Wiktor Sęga Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej.
3. XXI KZD. Najbliższy Krajowy Zjazd Delegatów PZK odbędzie się zgodnie ze Statutem PZK w dniach 19-20 maja 2012 r. Pomimo ogłoszenia w dniu 3 września 2011 podczas posiedzenia ZG PZK konkursu na organizację Zjazdu zainteresowanie tym tematem jest znikome. Sprawa jest nadal otwarta.

4. SP3PKC w ofensywie. W dniu dzisiejszym o godz.15.00 odbędzie się (odbyło się) uroczyste  podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie, a Klubem Krótkofalowców SP3PKC – LAMBDA. Ze strony PZK osobą podpisującą będzie Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK.
Zadaniem jest nawiązywanie i pomoc w działaniach na rzecz szerzenia idei krótkofalarstwa wśród młodzieży, jako jednego z elementów nawiązywania i przekazywania informacji oraz powołania Szkolnego Koła Krótkofalowców przy Zespole Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.
Osoby podpisujące list, będą wzajemnie wspierać się wiedzą, sprzętem oraz posiadaną bazą w celu realizacji założonych zadań.
Celem współpracy jest:
 szerzenie wśród młodzieży idei krótkofalarstwa
 możliwość realizacji zainteresowań i wiedzy
 zapoznanie się ze sprzętem oraz jego budową i obsługą
 poznawanie teorii i praktycznych umiejętności w zakresie radia elektroniki, języków obcych
 nawiązanie łączności radiowej przy pomocy sprzętu krótkofalarskiego z ludźmi rożnych narodowości oraz międzynarodowymi stacjami kosmicznymi
 branie udziału przez młodzież w zawodach radioamatorskich
 uczestniczenie w edukacyjnej telekonferencji młodzieży z astronautą przebywającym w przestrzeni kosmicznej
 zajęcia z zakresu łączności kryzysowej.

5. Walne Zebranie OT22. Zarząd Środkowopomorskiego Oddziału Terenowego PZK (OT22) w Koszalinie informuje, że na dzień 04 grudnia 2011r. godz. 10:00 w pierwszym terminie i 10:15 w drugim terminie, zwołane zostało Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Terenowego PZK (OT 22).
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OT22 odbędzie się
w Koszalinie, w świetlicy Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej “Na Skarpie”
ul. Na Skarpie 17.
Uczestnicy zebrania wybiorą:
1.    Nowych członków Zarządu Oddziału,
2.    Nowych członków OKR,
3.    Delegata OT22 na Krajowy Zjazd Delegatów PZK.
Rajmund SP1RKB

6. Po Walnym Zebraniu OT 18. W dniu 20.11.2011r.odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków OT-18 w Rzeszowie w trakcie którego, wybrano nowy Zarząd Oddziału, Komisję Rewizyjną oraz Delegata na KZD.
Zarząd OT-18 PZK w Rzeszowie
5 osobowy 
Bogdan SP8BRE Prezes
Łukasz SP8TJU Sekretarz
Mariusz SQ8OGK Skarbnik
Andrzej SP8BRQ Członek Zarządu
Adam SQ8JLU   Członek Zarządu 
Zygmunt SQ8LSC z-ca Członka Zarządu 
Oddziałowa Komisja Rewizyjna
Janusz SP8RHQ Przewodniczący
Jan SP8FHK Członek Komisji
Tomasz SQ8MHI Członek Komisji 
Leszek SP8IRZ  z-a członka Komisji Rewizyjnej     
Delegat na Krajowy Zjazd Delegatów
Łukasz SP8TJU 
Z-ca Delegata na Krajowy Zjazd Delegatów
Mariusz SQ8OGK
 
Bogdan SP8BRE
Prezes OT-18 w Rzeszowie.

Nowo wybranym członkom władz Rzeszowskiego OT PZK gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszego środowiska

7. WASR w akcji. W środę (9.11.2011) w Starostwie Powiatowym przedstawiciele Sztabu Ostrowskiego WASR (Paweł SQ3POS, Sławek SQ3OOK i Jarek SP3AYA) uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzami oraz Zastępcą Starosty Powiatu Ostrowskiego.

Spotkanie to miało na celu zapoznanie mediów (a za ich pomocą słuchaczy) z działalnością Wielkopolskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej. Po krótkiej prezentacji koledzy z Ostrowa Wielkopolskiego odpowiadali na zadawane przez dziennikarzy pytania.
Relację z tego spotkania emitowaną w Radiu Eska można odsłuchać tutaj.
Rafał SQ6IYR EmCom Manager PZK
SP EmCom - Łączność Kryzysowa PZK

8. Skrócony spis treści Świata Radio 12/2011.
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Wielopasmowe anteny HF
TEST: Analizator USB-SA44B
PREZENTACJA: Radiotelefony DMR, Teddy ASC
ŁĄCZNOŚĆ: MSPO 2011 (cz. 2), Transmisja danych w D-STAR
ŚWIAT KF/UKF:  Z życia klubów i oddziałów PZK
RADIO RETRO: Radiostacja SPR WYWIAD: eNka - radio -sklep, Nie lubię się chwalić (SP2NJI)
HOBBY: Analizator antenowy SQ7JHM
DIGEST: Ciekawe układy radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
 
9. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 12/2011
SP1KRF- reportaż
Informacja po XX NKZD PZK
HST- po IX Mistrzostwach R1 IARU
Ekspansja ZOT PZK czyli OT14- Cd.
San Beskido 2011 -reportaż.

10. Zapisane dla potomnych. 10 lat po "powodzi stulecia" krótkofalowiec z Opola Krzysztof Bieniewski SP6DVP użyczył Radiu Opole kasety z oryginalnym zapisem pracy krótkofalowców w czasie akcji ratunkowej. 17 listopada 2010 10:58, 10 lat po "powodzi stulecia" krótkofalowiec z Opola Krzysztof Bieniewski użyczył Radiu Opole kasety z oryginalnym zapisem pracy krótkofalowców w czasie akcji ratunkowej. Dzięki temu powstał reportaż Mariana Staszyńskiego "ZAPISANE DLA POTOMNYCH".
Głosy z tamtego czasu z niezwykłą siłą przypominają dramatyczne chwile, uzmysławiają, że wartością bezcenną jest pomoc okazywana bliźniemu. I jeszcze to, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrzebny jest uśmiech. Pobierz materiał
Marian Staszyński - autor reportażu: http://www.radio.opole.pl/studio_reportazu/zapisane-dla-potomnych.html
Info. Krzysztof SP6DVP

11. Żeglarstwo morskie i krótkofalarstwo-życiowe pasje Janusza SP9YI. 16 listopada 2011 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie miało miejsce fascynujące spotkanie z wybitnym żeglarzem i znanym krótkofalowcem kapitanem Januszem Słowińskim SP9YI oraz Andrzejem Kucharczykiem - redaktorem, dziennikarzem,  wydawcą, współautorem książek.
 
Goście opowiadali o swoich żeglarskich przygodach na jachcie Bona Terra oraz podróżach po Ameryce Południowej. Podczas prezentacji licznych zdjęć oraz dwóch filmów, wzbogaconych piękną narracją i muzyką, uczestnicy (krótkofalowcy, żeglarze, nauczyciele, młodzież i dzieci) mieli możliwość  poznać historię budowy jachtu, jego wyposażenie oraz posłuchać wesołe  wypowiedzi członków załogi o sobie. Następnie przenieśliśmy się w niezwykły świat Atlantyku, Falklandów-Malwinów, Ziemi Ognistej, Przylądka Horn, Ziemi Ognistej, Georgii, Szetlandów Płd. (z polską bazą naukową im. H. Arctowskiego, w której Janusz SP9YI pracował jako radiooperator HF0APAS)... i Antarktydy. Opowieściom towarzyszyły refleksje dotyczące znaczenia zgranego zespołu jachtowego, osobowości, charakteru każdego członka załogi, siły wspólnych marzeń i realnych trudów żeglowania miesiącami po morzach i oceanach.
Osobnym fragmentem spotkania były wspomnienia z podróży po Argentynie wzbogacone widokami Buenos Aires, Mar del Plata, Andów, Pampy, lodowców... i muzyką argentyńskiego tanga. Zdjęcia zachwycały pięknem natury tamtejszych niezwykłych i często zupełnie dziewiczych zakątków, a bardzo ciekawa i barwna narracja prowadzona przez obu Gości sprawiły, że spotkanie z planowanych dwóch godzin przedłużyło się do czterech.  Końcowa relacja z wręcz nieprawdopodobnych zdarzeń - kilku godzin akcji ratowania kapitana Janusza Słowińskiego z tonącej w potężnym sztormie Bona Terry - wysłuchana była w zupełnej ciszy. Wspominając te dramatyczne chwile, bohater wydarzeń snuł refleksje dotyczące ogromu sił natury i ludzkiego pragnienia przeżycia. Oficjalna część spotkania zakończyła się gromkimi oklaskami wyrażającymi podziękowanie za wspaniałą, momentami  trzymającą w napięciu podróżniczą gawędę. Potem było wiele żeglarskich i krótkofalarskich pytań oraz możliwość otrzymania bogato ilustrowanej książki „Ostatni rejs Bona Terry” z pamiątkowym wpisem Gości.
 
Książkę można nabyć pisząc na adres redaktora Andrzeja Kucharczyka ak@pajpress.com.pl
Piotr Ożarski SP8MRD
Tym żeglarsko- krótkofalarskim akcentem kończymy nasz komunikat.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do komunikatu w wersji pdf

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,892,350 Unikalnych wizyt