PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3557 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 9
Użytkowników online: 0
RSS

KS-33. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 24.08.2011
Opcje newsa
Komunikaty PZKnews: pzk.jpg

Komunikat elektroniczny Sekretariatu ZG PZK na 24 sierpnia 2011

Witam serdecznie wszystkich odbiorców komunikatów. Poniżej informacje.

1. Po 22 Generalnej Konferencji R1 IARU. W zakończonej właśnie Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU Sun City 2011 w Republice Południowej Afryki (łączny czas trwania - 12-19.08.2011) udział wzięło ogółem stu trzech delegatów, a reprezentowane były 54 stowarzyszenia krótkofalarskie 1. Regionu.

W trakcie Konferencji miały miejsce różne spotkania, a rekomendacje przedłożyły następujące komitety: Komitet C2 (Komitet ds. Akredytacji i Finansów), Komitet C3 (Komitet ds. Administracyjnych i Organizacyjnych), Komitet C4 (Komitet ds. KF), Komitet C5 (Komitet ds. UKF (UHF/VHF) i Mikrofal). Rezultatem wspomnianych posiedzeń było 78 rekomendacji przyjętych przez Konferencję na Sesji Plenarnej w środę w dniu 18 sierpnia 2011.

W czasie trwania Konferencji odbyły się także warsztaty tematyczne dotyczące WRC-12 (Światowa Konferencja Radiokomunikacyjna 2012), STARS (program IARU pn. "Wsparcie dla Służby Amatorskiej", skierowany do części 1. Regionu o wcale lub słabo rozwiniętym krótkofalarstwie), oraz działań związanych z zaangażowaniem młodzieży w radiowe hobby (dodatkowy dział na stronie internetowej 1. Regionu IARU - adres: http://www.iaru-r1.org/, środkowa część lewego panelu pt. "Youth" - przyp. tłum.).

W ramach Konferencji dokonano wyboru nowego Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU na następną trzyletnią kadencję, rozpoczynającą się w dniu 30.09.2011. Członkami Komitetu Wykonawczego wybrani zostali następujący Koledzy (wg funkcji):
•    Przewodniczący - Hans Blondeel Timmerman, PB2T
•    Wiceprzewodniczący - Hani Raad, OD5TE
•    Sekretarz - Dennis Green, ZS4BS
•    Skarbnik - Andreas Thiemann, HB9JOE
•    Członek - Thilo Kootz, DL9KCE
•    Członek - Colin Thomas, G3PSM
•    Członek - Nikola Percin, 9A5W
•    Członek - Anders Larsson, SM6CNN
•    Członek - Panayot Danev, LZ1US
Ze strony PZK do wszystkich wspomnianych osób została wystosowana właściwa korespondencja gratulacyjna.

Zgłoszono trzy oferty organizacji 23. Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU, które zgłosiły następujące stowarzyszenia: ze strony Rosji - Soyuz Radiolyubitelei Rossii (SRR), ze strony Bułgarii - Bulgarian Federation of Radio Amateurs (BFRA), oraz ze strony Holandii i Belgii (oferta wspólna) - Radio Onderzoek In Nederland (VERON) i Koninklijke Unie Van De Belgische Zendamateurs (UBA).

Uczestnicy Konferencji podjęli decyzję, że gospodarzem 23. Konferencji Generalnej 1. Regionu IARU będzie Bułgarska Federacja Krótkofalowców (BFRA), a przedsięwzięcie to odbędzie się w Warnie nad Morzem Czarnym we wrześniu 2014 roku.

Zdjęcia z Konferencji dostępne są w dziale "Galeria zdjęć" na stronie internetowej 1. Regionu IARU (adres poniżej).

http://www.iaru-r1.org/index.php?view=category&catid=39&option=com_joomgallery&Itemid=53

Autorzy informacji:
Hani Raad, OD5TE - członek Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU
Dennis Green, ZS4BS - Sekretarz Komitetu Wykonawczego 1. Regionu IARU

Źródło informacji: strona internetowa 1. Regionu (http://www.iaru-r1.org/ - wiadomość z dnia 17.08.2011), materiały wewnętrzne (opracowanie pt. "News Release - 2011 IARU Region 1 General Conference, Sun City" z dnia 18.08.2011)

Opracowanie i tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU – PZK

2. 50 Zjazd PK UKF oraz 13. Techniczny Zjazd UKF. Zgodnie z zapowiedzią w dniach 19-20 sierpnia odbyły się obydwa zjazdy. Zjazd techniczny UKF był w tym wypadku imprezą dominującą. Jak zwykle było kilka bardzo ciekawych prelekcji oraz dość bogata giełda, na której każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.
W sumie w połączonych zjazdach uczestniczyło ok. 170 osób. Było to niepoliczalne ze względu na pewną ilość lokalnych uczestników.
Uroczyste otwarcie dla obydwóch zjazdów było wspólne i odbyło się o godz.10.00. w sobotę 20. sierpnia w restauracji hotelu „AGAL”. Natomiast obrady 50. jubileuszowego Zjazdu Stowarzyszenia PK UKF odbyły się w godzinach popołudniowych w sobotę 20 sierpnia, a uczestniczyło w nich ok. 30 członków i sympatyków Stowarzyszenia PK UKF. Były one zdominowane przez tematykę sportową. W imieniu ZG PZK złożyłem Zarządowi i członkom PK UKF życzenia dalszego rozwoju i owocnej współpracy pomiędzy naszymi organizacjami.
Z tej okazji okolicznościowe grawertony otrzymał PK UKF, Tadeusz SP7FDV Prezes PK UKF oraz Tomek SP5XMU. Tomek otrzymał grawerton z podziękowaniem za aktywną współpracę w staraniach o nowe pasma oraz za pomoc w konsultacjach projektów aktów prawnych dotyczących krótkofalowców.
Pełna relacja opracowana przez Tomka SP5CCC znajdzie się w najbliższym wydaniu „Świata Radio”. W imieniu organizatorów i autora zapraszam do lektury.
Szczególne podziękowania należą się głównemu organizatorowi Staszkowi Kastelikowi SP6MLK, który dwoił się i troił, aby wszystko było na czas i na miejscu. (SP2JMR).

3. Posiedzenie ZG PZK. Najbliższe Posiedzenie ZG PZK odbędzie się w dniu 03.09.2011 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2.
Materiały na posiedzenie zostały wysłane do członków ZG PZK oraz GKR w dniu 18 sierpnia br.

4. Spotkanie na Słowacji. Prezes Słowackiego Związku Krótkofalowców SZR Roman OM3EI poinformował nas, że tegoroczne Międzynarodowe Spotkanie Tatry 2011 odbędzie się w terminie 18-20.11.2011. Nastąpiła zmiana miejsca spotkania i w tym roku będzie to hotel „Satel” w Popradzie. Dodam, że jest to bardzo piękna okolica i blisko nowoczesnego aquaparku, więcej informacji bliżej tego terminu.
73 Marek sp9uo

5. Dyplomy dla członków PZK. W ostatnim czasie otrzymuję szereg zapytań o dyplomy zdobyte w ramach różnych zawodów przez naszych członków. W związku z tym informuję, że wszystkie przychodzące do sekretariatu ZG PZK dyplomy są w ciągu najdalej miesiąca rozsyłane do macierzystych oddziałów terenowych czyli do tych, do których należą ich zdobywcy. W dniu 23.08 br. z sekretariatu zostały razem z nr 9 „Świata Radio” wysłane dyplomy za YO DX Contest.
Dyplomy do pozostałych krótkofalowców zwykle są rozsyłane po otrzymaniu zwrotnej ofrankowanej koperty z usztywniaczem. Powinien być naklejony znaczek na list powyżej 100 g. Obecnie oczekuję na koperty od kol. Andrzeja SP2DNI oraz Jana SP9RI.

6. SP6RYJ s.k. Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 92 lat odszedł od nas do wieczności Filip Rozbicki SP6RYJ.
Pogrzeb odbędzie się 26 sierpnia (piątek) o godz. 13:00 na Cmentarzu Komunalnym w Walimiu. Cześć Jego pamięci!

info: SP6OPL

Tyle informacji na dzisiaj.

Piotr Skrzypczak SP2JMR
prezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Komunikat w wersji pdf


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
PITax.pl
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

52,735,651 Unikalnych wizyt